Reklama

10 i 11 grudnia w Luzinie odbył się duży turniej rocznika 2000 z cyklu Kaszub Cup 2011. Zawodnicy Pogoni/UKS Trójki Lębork pod opieką trenera Andrzeja Kaufmanna spisali się na medal, dokładnie brązowy.

Spośród 20 drużyn uczestniczących w dwudniowym turnieju piłki nożnej młodzi lęborczanie zajęli 3. miejsce. To świetny wynik, tym bardziej że już w grupie w której walczyła w I fazie turnieju młoda Pogoń znalazło się aż trzech późniejszych półfinalistów. By zdobyć 3. miejsce Pogoniści musieli pokonać zespoły m.in. Bałtyku Gdynia, Gwardii Koszalin i Gryfa Słupsk. Przeszkodą nie do przejścia okazali się wychowankowie Lechii Gdańsk.
Tytuł króla turnieju trafił do Dawida Młyńczyka z Pogoni/UKS Trójki, który zapracował na miano króla strzelając aż 15 goli.

fot. pogon.lebork.pl

W sobotę odbyły się spotkania grupowe. W pierwszym meczu lęborczanie w ostatnich sekundach lęborczanie ulegli Gryfowi Słupsk 1:0. W kolejnym wygrali wysoko 4:1 z Bałtykiem II Gdynia, by później z tym samym wynikiem pokonać Sztorm Gdynia. Pewni awansu Pogoniści zagrali jeszcze w pół rezerwowym składzie z Lechią Gdańsk której ulegli 6:1. W 1/8 finału rywalem lęborczan był Bałtyk Gdynia, rozgromiony przez Pogoń/UKS Trójkę 6:0. Tego samego dnia rozgrywane były też mecze 1/8 finału gdzie młodzi Pogoniści pokonali wysoko pierwszy zespół Bałtyku Gdynia 6:0!

Drugiego dnia turnieju z samego rana w 1/4 finału nasza przyszłość Lęborka pewnie pokonała Gwardię Koszalin 4:0 i tym samym awansowała do półfinałów. Tam ponownie przyszło nam grać z Lechią Gdańsk i mimo prowadzenia przez Pogonistów 2:0, cały mecz zakończył się wynikiem 2:3.

Mecz o trzecią lokatą to rewanż z Gryfem Słupsk, w pełni udany bo zakończony wygraną 4:2. Emocji w nim nie brakowało, a według obserwatorów był to najbardziej zacięty mecz turnieju. Właśnie wtedy podczas jednej z akcji groźnie ucierpiał jeden z czołowych graczy Gryfa, który z Luzina musiał wyjechać w gipsie. Warte zauważenia jest gorące przyjęcie drużyny z Lęborka przez uczestników i widzów turnieju w Luzinie. Naszych chłopaków wspaniale dopingowali zespoły takie jak KTS-K Lew Lębork, Stolem Gniewino, GOSRiT Luzino, Wikęd Kębłowo i było to bardzo miłe.

Zespół Pogoni/UKS Trójki w Luzinie wystąpił w składzie:

Dawid Soszler, Filip Drywa, Aleksander Wardyn, Kamil Brzozowski, Adrian Zaborowski, Filip Krefft, Jakub Kreft, Dawid Młyńczyk, Kacper Czaja, Damian Białobrzeski, Bogusław Kołodziej, Damian Kalbarczyk, Tymoteusz Szymirski-Kowalski.

Klasyfikacja końcowa drużyn turnieju rocznika 2000 Kaszub Cup 2011:

1. AS Pomorze
2. Lechia Gdańsk
3. Pogoń/UKS Trójka Lębork
4. Gryf Słupsk
5. Kadra Pomorza
6. Gwardia Koszalin
7. Stolem Gniewino
8. GKS Sierakowice
9. Bałtyk Gdynia
10. Sztorm Gdynia
11. Sława Sławno
12. GOSRiT Dziewczyny Luzino
13. KTS-K Lew Lębork
14. Olimpico Malbork
15. Klif Chłapowo
16. Santos Gdańsk
17. Bałtyk II Gdynia
18. GOSRiT Luzino
19. Gryf II Słupsk
20. Wikęd Kębłowo

Poprzedni artykułAmatorzy ręcznej grali jesienią
Następny artykułWspólnie ubrali choinkę w Łebie