Reklama

10 grudnia w Lęborku i powiecie, kierowcy będą mogli za darmo sprawdzić stan techniczny swoich samochodów. Akcję organizuje starostwo oraz właściciele stacji kontroli pojazdów. Wszystko po to, aby na drogach w regionie było bezpieczniej.

– W najbliższą sobotę, właściciele pojazdów będą mogli oddać swoje auta w ręce fachowców, którzy sprawdzą stan techniczny samochodów zupełnie za darmo – informuje Tomasz Sopyłło, asystent lęborskiego starosty. – Diagności w ramach akcji sprawdzą m. in. ustawienie świateł, poziom płynów eksploatacyjnych, jakość płynu chłodniczego, ciśnienie w oponach, itd. –

Sprawdzenie pojazdu będzie można dokonać w Lęborku na stacji przy ul. Pionierów 12 i 19, B. Krzywoustego 7/8, Słupska 18, Abrahama 3, w Mostach ul. Długa 28s, w Nowej Wsi Lęborskiej ul. Os. Na Stoku 40a, w Charbrowie 148.

Darmową kontrolę przeprowadzimy m.in. w Mostach. / fot. oskp.lebork.pl

Przegląd samochodu przed zimą może zapewnić kierowcom spokojne użytkowanie auta aż do wiosny. Akcja ma na celu podniesienie świadomości kierujących jak ważną sprawą jest stan techniczny pojazdów, szczególnie w nieprzewidzianych sytuacja drogowych.