Reklama

Podobnie jak rok temu na Placu Pokoju stanie sztuczna choinka o wysokości około 10 metrów. Z żywego drzewa zrezygnowano po protestach niektórych mieszkańców, którzy sprzeciwiali się wycinaniu świerku tylko po to, aby postał w centrum miasta przez miesiąc.

Dyskusja na temat słuszności decyzji o zmianie choinki na sztuczną wciąż trwa. Świąteczni konserwatyści zapewne kolejny rok spojrzą z niesmakiem na fałszywe drzewko, które ani pachnie ani specjalnie wygląda jak tradycyjny świerk czy jodła. Mogą pocieszyć się myślą, że choinkowa proteza zniknie z Placu na początku stycznia.

fot. własne
fot. własne

Lęborskiemu drzewku daleko do słynnej choinki w Rockefeller Center w Nowym Jorku, którą odsłonięto w środę wieczorem. W uroczystym zapalaniu 30 tysięcy lampek wzięły udział takie gwiazdy jak Justin Bieber, Michael Buble, Usher i Neil Diamond, a także pół miliona gapiów. W tym roku amerykański świąteczny świerk pochodzi ze stanu Pennsylvania i ma 22 metry wysokości. Do jego oświetlenia użyto oszczędzających energię lampek LED, zaprojektowanych przez Swarovskiego. Słynną choinkę w centrum Manhattanu do 7 stycznia 2012 r. obejrzy od dwóch do trzech milionów nowojorczyków i turystów.

Poprzedni artykułWicko promuje Szlachetną Paczkę
Następny artykułPodsumują pierwszy Photo Day