Reklama

Wiatr osiągający w porywach 130km/h nie oszczędził także naszego miasta. Wichura powaliła wiele drzew, uszkodziła budynki oraz zrywała linie energetyczne. Wśród ponad 200 tysięcy osób na Pomorzu, które nie miały od wczoraj prądu, byli również mieszkańcy Łeby oraz Cewic.

Lęborska straż pożarna wyjeżdżała do zgłoszeń 28 razy. Pracowały także zastępy OSP w gminach. W sumie na Pomorzu strażacy interweniowali kilkaset razy. Ranne zostały trzy osoby. W Lęborku oraz okolicach nikomu nic się nie stało.

Przewrócone drzewo w Parku im. M. Michalskiego. // fot. e-Lębork

 Około godziny 15 w poniedziałek, bez prądu było nadal dwadzieścia dwa tysiące odbiorców w zachodniej części województwa. – Wciąż uszkodzonych jest 75 linii średniego i wysokiego napięcia oraz 740 stacji transformatorowych – informowała rzecznik prasowy słupskiego oddziału Energa Oprerator Małgorzata Robińska.

O godzinie 18:30 Energa informowała o 8 tysiącach odciętych od prądu odbiorców, w tym także mieszkańcy Cewic oraz gminy Nowa Wieś Lęborska. Naprawy komplikują uszkodzenia linii w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie można dotrzeć odpowiednim sprzętem.

We wtorek wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków południowego i południowo-zachodniego. Nadal pozostaniemy w zasięgu tego samego wyżu, którego centrum przemieszczać się będzie na wschód kraju.