Reklama

Jutro w sali kina Fregata w Lęborku odbędzie się finałowa gala 26. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego. Początek imprezy o godzinie 17.00.

– Oceniono ponad 400 wierszy i 82 teksty prozatorskie. Autorzy wywodzą się z różnych stron Polski od Lęborka i Gdańska po Nowy Sącz. Ciekawostką jest, że jedną z tegorocznych laureatek jest mieszkanka Olbii (Włochy), mająca swoje korzenie w naszym mieście – mówi Zofia Biskupska-Lisiecka, dyrektor biblioteki publicznej.

fot. sxc.hu

Podczas imprezy będzie można kupić almanach pokonkursowy z nagrodzonymi utworami, publikacje Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku oraz prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Lęborku.

Dużą atrakcją dla publiczności na pewno będzie występ 5 wrocławskich muzyków, grupy Projekt Vołodia –  jedyny wykonawcą w Polsce, który w niezwykle brawurowy sposób zaaranżował i wykonuje utwory Włodzimierza Wysockiego.

Oprócz ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się Turniej Jednego Wiersza, w którym zaprezentowane zostanie w formie spektaklu siedem wybranych utworów nadesłanych na konkurs. Dla autora najciekawszego wybranego przez publiczność przewidziana jest specjalna nagroda. A wśród publiczności biorącej udział w plebiscycie rozlosowane zostaną nagrody książkowe.

Nadesłane prace oceniało jury, w skład którego weszli Kazimierz Nowosielski – przewodniczący, Daniel Odija, Bożena Ugowska oraz Wojciech Wencel. Konkurs organizowany jest od 1985 r.