Reklama

W 2011 r. mija setna rocznica urodzin Czesława Miłosza. Z tej okazji biblioteka publiczna, zespół Mayoness oraz grupa teatralna Twix zapraszają na spotkanie z jego twórczością.

Miłosz był nie tylko poetą, prozaikiem, tłumaczem, czytanym na całym świecie eseistą, ale także niezwykle wnikliwym obserwatorem i świadkiem epoki.

mat. prasowe

– Chcielibyśmy aby stulecie urodzin poety stało się okazją do ponownego spotkania z jego talentem twórczym. Dlatego zapraszamy Państwa na wieczór poetycki, na którym zostanie zaprezentowany montaż słowno-muzyczny dotyczący życia i twórczości Czesława Miłosza – mówią organizatorzy.

Montaż został przygotowany wspólnie z zespołem Mayoness, prowadzonym przez Michała Głodowskiego. Za autorską część muzyczną odpowiedzialni są: Michał Głodowski, Magdalena Głodowska, Mirosław Głodowski, Fryderyk Mach, Paweł Słoniec, Jakub Gleske.

Teksty Czesława Miłosza zaprezentuje grupa teatralna Twix, w której skład wchodzą: Aleksandra Banach, Amanda Gołąbowicz, Patrycja Gołąbowicz, Alicja Paczuła, Dawid Kaczorowski, Bartosz Kasprzak.

Spotkanie odbędzie się w klubie biblioteki, 23 września o godz. 19.00.

Poprzedni artykuł72. rocznica wybuchu II WŚ
Następny artykułPremierowa jesień we Fregacie