Reklama

Już w najbliższy weekend wystartuje w Łęczycach koło Lęborka Kaszubski Rajd na orientację „Z kompasem”. Organizatorzy zapraszają do udziału miłośników biegania, marszu oraz jazdy na rowerze.

Bazą rajdu będzie miejscowa szkoła. Uczestnicy mają do wyboru trzy trasy – dwie piesze o długości pół i półtora maratonu (ok. 20 i ponad 60 km) i jedną rowerową o długości 3 maratonów (około 125 km) z możliwością skrócenia dystansu do 2 maratonów dla zawodników „którzy stracą moc” w czasie jazdy.

OPIS TRAS:

  • trasa zielona – piesza – 0,5 maratonu (21,0975 km; limit czasu: 6 godzin):
    trasa łatwa, spokojna, z racji niewielkiej odległości poprowadzona blisko bazy i punktu z ogniskiem. Polecamy dla osób zaczynających swoją przygodę z bieganiem lub mapą i kompasem, dla tych, którzy nie są pewni swoich sił na trasie lub chcą przeżyć imprezę w spokojniejszy sposób: pogadać z napotkanymi osobami, pośpiewać przy ognisku bez zadyszki i łomoczącego serduszka, dla osób zakochanych, dla tatusiów z dorastającymi synami itp.
  • trasa czerwona – piesza – 1,5 maratonu (63,2925 km; limit czasu: 12 godzin): trasa wymagająca – w końcu to półtora maratonu. Sugerujemy ludziom, którzy już znają się na rzeczy, czują moc w nogach, nie spali w okresie letnim, nie gubią się w lesie, chcą wygrać z czasem.
  • trasa fioletowa – rowerowa – 3 maratony z opcją skrótu do 2 maratonów (126,585 km; limit czasu: 11 godzin): trasa wymagająca – to już nie lato, mięśnie inaczej się zachowują, trzeba być doświadczonym kolarzem, aby wygrać z czasem przy takich warunkach. Ale w końcu będzie można złapać oddech przy ognisku i gorącej strawie! Dla tych, którzy stracą moc w nogach przewidziana będzie opcja skrótu do 2 maratonów!

Na każdego czeka moc atrakcji w bazie. Firma eventowa IKA przygotowała nietypowe pojazdy, z których uczestnicy Rajdu Kaszubskiego będą mogli korzystać przed wyruszeniem na trasy.

– Zapraszamy nie tylko weteranów podobnych imprez, ale także wszystkich, którzy chętnie biegają czy jeżdżą na rowerze. Kaszuby to idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku – mówią organizatorzy.

Każda osoba startująca w rajdzie „Z kompasem” otrzyma mapę, numer startowy, kartę startową oraz lokum w bazie. Ponadto każdy z zawodników dotrze do ogniska, gdzie będzie przygotowane smaczne jedzenie, ciepłe napoje oraz gitara i śpiew.

A potem powrót do Łęczyc i atrakcyjne nagrody, które czekają nie tylko na zwycięzców rajdu. Na długiej liście nagród znajdują się m.in. bony o wartości 200 zł na zakupy w sklepach BERGSON, wejściówki na kurs tańca  czy kurs wspinaczkowy, odzież sportowa, książki turystyczne.

– Zapisanych na Rajd Kaszubski jest już ponad 70 osób, czekamy na kolejne zgłoszenia. Nikt, kto przyjedzie w weekend do Łęczyc nie będzie zawiedziony. – zachęcają organizatorzy.

Więcej informacji o rajdzie „Z kompasem” na www.zkompasem.pl.

Patronat nad rajdem objął portal e-Lębork.

Z Kompasem - Kaszubski rajd na orientację
mat. prasowe
Poprzedni artykułDodatkowa kasa na sport
Następny artykułALS po raz piąty