Reklama

Pogoń Lębork pozostaje liderem pod względem ilości szkolonej młodzieży, zwiększając w tym sezonie ilość drużyn młodzieżowych.

Od nowego sezonu do ligowych rozgrywek przystąpi rekordowa liczba aż 7 drużyn juniorskich. Oznacza to, że prawie 200 młodych piłkarzy pod fachową opieką będzie trenowało piłkę nożną. Nadchodzący sezon będzie też rekordowy w liczbie drużyn młodzieżowych występujących w najwyższej lidze juniorskiej rywalizacji tj. Pomorskiej Ligi Juniorów. Będzie ich aż trzy i w porównaniu z klubami podobnej wielkości jest to świetny wynik.

fot. pogon.lebork.pl

W kolejnym piłkarskim sezonie, tak jak w latach ubiegłych będzie kontynuowana ścisła współpraca z Uczniowskim Klubem Sportowym „Trójka” Lębork. Zmieni się jednak jej zakres. – UKS Trójka zadecydowała, że ścisłym porozumieniem objęte zostaną tylko drużyny, których uczniowie uczą się w klasie sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku, dwie inne do końca roku czeka okres przejściowy – wyjaśnia Janusz Pomorski z sekcji piłki nożnej Pogoni. – Pozostałe, starsze grupy trafią w 100% pod skrzydła Pogoni, pod taką też nazwą będą występowały w lidze.

W nowym sezonie 2011/2012 do sportowej rywalizacji w poszczególnych rocznikach przystąpią następujące drużyny:

  • „A” – Pomorska Liga Juniorów (rocznik 1993/1994) trener Andrzej Małecki
  • „B” – Słupska Klasa Okręgowa (rocznik 1995/1996) trener Rafał Bartoszek
  • „C1” – Pomorska Liga Juniorów (rocznik 1997) trener Andrzej Kaufmann
  • „C2” – Słupska Klasa Okręgowa (rocznik 1998) trener Stanisław Falitarski
  • „D2” – Pomorska Liga Juniorów (rocznik 2000) – trener Andrzej Kaufmann
  • „E1” – Słupska Klasa Okręgowa (rocznik 2001) – trener Andrzej Małecki
  • „E1” – Słupska Klasa Okręgowa (rocznik 2001) – trener Rafał Bartoszek

Od nowego sezonu PZPN zmienił system rozgrywek m.in. w Juniorze E i F. – Nie liga, a system turniejowy czeka młodych adeptów futbolu w roczniku 2001. Wszystkie turnieje zostaną rozegrane na boiskach typu „Orlik” – wyjaśnia Mariusz Tkaczyk, kierownik biura LKS Pogoń Lębork.

– Największe wyzwanie czeka Juniorów A Andrzeja Małeckiego, którzy do rozgrywek Pomorskiej Ligi Juniorów przystępują młodym składem (szkielet drużyny to zawodnicy rocznika 1995) i ich zadaniem jest utrzymanie się w lidze – mówi J. Pomorski. – Z nadzieją patrzę na Juniorów B Rafała Bartoszka, którzy – mam taką nadzieję – powalczą o awans do Pomorskiej Ligi Juniorów B, która byłaby ukoronowaniem ich wieloletnich starań o grę na tym poziomie rozgrywek.

Poprzedni artykułŚredniowiecze na talerzu ZDJĘCIA
Następny artykułWakacje dla dzieci