Reklama

W dniach od 10 do 12 czerwca we Wrocławiu odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym. Podczas zawodów świetnie zaprezentowali się zawodnicy lęborskiego klubu Lider-Amicus Lębork. Zdobyli pięć złotych i jeden brązowy medal.

W pierwszym dniu zawodów Paula Wrońska zdobyła złoty medal w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc. Wrońska wraz ze swoimi klubowymi koleżankami, Moniką Dybowską i Magdaleną Klińską wystrzelały również złoty medal w klasyfikacji drużynowej. W sobotę Paula ponownie stanęła na najwyższym podium. Tym razem zwyciężyła w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw.

Złota drużyna KS LOK „Lider-Amicus” w składzie od lewej: Monika Dybowska, Paula Wrońska, Magdalena Klińska. / fot. archiwum klubu

Trzeci dzień rywalizacji i kolejne sukcesy. Paula zdobyła złoto w karabinie pneumatycznym, po zaciętym finale, w którym rozstrzygnięcie przyniosły dogrywki. Jednocześnie zdobyła puchar dla najlepszej zawodniczki Mistrzostw Polski. W karabinie dowolnym brązowy medal zdobył Marek Chmiel. Drużynowo Lider-Amicus w składzie: Marek Chmiel, Michał Fidala i Mateusz Górski zdobyli złoty medal i tytuł drużynowych mistrzów Polski w karabinie dowolnym.

Poprzedni artykułZwycięstwo Pogoni na finiszu
Następny artykułPrzekąska sprzed wieków