Reklama

Pilichowski Band potwierdził swoją obecność na tegorocznych IX już Muzykaliach, które odbędą się w niedzielę 29 maja 2011 roku w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”.

Muzykalia są zarówno sprawdzianem na scenie, jak i doskonałą szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności przez młode lokalne zespoły. Jak podkreślają pomysłodawcy – wydarzenie to pozwala na integrację muzyków z całego powiatu lęborskiego.

Zeszłoroczne warsztaty w Lęborskim Centrum Kultury prowadził najlepszy polski basista – Wojtek Pilichowski ze swoim zespołem. Tak im się spodobała atmosfera, że postanowili odwiedzić Muzykalia ponownie w tym roku – przekonują organizatorzy.

Tegoroczny program obejmuje koncerty 16 grup muzycznych i solistów, które rozpoczną się o godz. 14.00. Następnie o 20.00 wystąpi gość specjalny – formacja BIAFRO, która reprezentuje gatunki reggae, dub i ska. Wstęp na koncerty jest wolny.

Muzykalia odbywają się już po raz dziewiąty. Są stałym cyklem imprez kulturalnych, które skupiają wokół siebie zespoły muzyczne, głównie rockowe z miasta i całego powiatu lęborskiego.

Wojtek Pilichowski / fot. Pilichowski Band
Wojtek Pilichowski / fot. Pilichowski Band

Wojtek Pilichowski dał się poznać jako zaangażowany nauczyciel młodego pokolenia muzyków. Od wielu lat jest cenionym wykładowcą na najważniejszych polskich warsztatach muzycznych, między innymi w Jaworkach i Końskich.

Najlepszy polski basista jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 płyt. Współpracował z wieloma artystami, między innymi z: Edytą Górniak, Zbigniewem Hołdysem, Natalią Kukulską, Janem Borysewiczem, Anną Maria Jopek i Kasią Kowalską. Solowe produkcje Wojtka osiągnęły nakład ponad 80.000 egz.

Poprzedni artykułAmatorzy zagrają w siatę
Następny artykuł10 lat orkiestry „Ziemia Lęborska” [WIDEO]