Reklama

W ramach obchodów 150. rocznicy urodzin Paula Nipkowa, Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” organizuje Warsztaty Filmu Dokumentalnego. Zapisy trwają do 16 sierpnia. Trzeba się spieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty odbędą się pomiędzy 17 a 22 sierpnia. Poprowadzi je Janusz Piwowarski – operator filmowy i telewizyjny z wieloletnią praktyką zawodową w Telewizji Polskiej, doświadczony instruktor i prowadzący zajęcia dla dzieci i młodzieży.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Chęć uczestniczenia w imprezie należy zgłaszać na adres e-mail: [email protected], koniecznie z telefonem kontaktowym. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem 59 8622 530.

– Warsztatom dla operatorów będą towarzyszyły pokazy filmów niezależnych otwarte dla szerokiej publiczności – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – Zarówno udział w warsztatach jak i seanse filmów z IV Festiwalu Kina Autorskiego „Kino Ciśnień” będą bezpłatne. Uczestnicy warsztatów zaangażują się w obchody 150 rocznicy urodzin Paula Nipkowa. W Lęborku powstanie kilka krótkich filmów dokumentalnych na temat samego ojca telewizji oraz święta telewizji w Lęborku.

Warsztaty wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej.