Reklama

Po raz trzeci z rzędu, jako element Lęborskich Dni Jakubowych odbył się turniej siatkówki plażowej. Główną rolę w tegorocznych rozgrywkach odgrywała pogoda. O ile początek rozegrano przy sprzyjających warunkach to końcówka była bardzo deszczowa.

Mimo padającego deszczu organizator po konsultacjach z zawodnikami podjął decyzję o nie przerywaniu rozgrywek. Faworytami turnieju była para Bolda Sebastian – Miotk Adam którzy w poprzednich edycjach zajmowali pierwsze miejsce. Zanosiło się na trzecie zwycięstwo w całych rozgrywkach, ale pechowo dla nich wysoką formę zaprezentowali zawodnicy Korniak Dariusz – Schulz Damian, którzy pokonali w finale ubiegłorocznych zwycięzców 2:1 po bardzo wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie meczu.

[nggallery id=87]

fot. Marcin Klukowski

Miejsce trzecie przypadło parze Tuma Paweł – Kudźba Sebastian, którzy pokonali również wynikiem 2:1 największą niespodziankę turnieju, którą była para Komorowski Mateusz – Gruba Tomasz, będąca jednocześnie najmłodszym zespołem w całym turnieju.

Podczas podsumowania rozgrywek, z rąk dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji Mariana Borka trzy najlepsze zespoły otrzymały medale, dyplomy, puchary oraz drobne nagrody rzeczowe, przygotowane przez organizatorów. Dyrektor wyraził także podziw dla zawodników, którym w tak niesprzyjających warunkach udało się rozegrać siatkarskie rozgrywki na piasku.

Podczas wakacji odbędą się jeszcze dwa turnieje siatkówki plażowej dla młodzieży: 7 i 28 sierpnia.

Klasyfikacja Jakubowego Turnieju Siatkówki Plażowej 2010:

1. Korniak Dariusz, Schulz Damian
2. Bolda Sebastian, Miotk Adam
3. Tuma Paweł, Kudźba Sebastian

Poprzedni artykułDwa odmienne sparingi Pogoni
Następny artykułLęborskie Dni Jakubowe 2010 – sobota