Reklama

W piątek 18 czerwca, na scenie Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata” wystąpi Grażyna Łobaszewska.  Artystka oraz zespół Ajagore przypomną „starszym”  słuchaczom twórczość Czesława Niemena, a poprzez odważne aranżacje, skutecznie  przybliżą młodszej widowni piękne piosenki sprzed lat. Początek koncertu o godzinie 20.

– Koncert, który zobaczymy w Lęborku będzie zapowiedzią nowej płyty Grażyny Łobaszewskiej dedykowanej pamięci Czesława Niemena – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – W repertuarze znajdą  się największe przeboje Czesława Niemena we własnych aranżacjach wokalistki. Warto podkreślić, że niewielu muzyków w Polsce zmierzyło się z twórczością mistrza. Całość zapowiada się niezwykle interesująco i posiada wszelkie znamiona muzycznego wydarzenia roku w Polsce.

Grażyna Łobaszewska znana jest miłośnikom polskiej muzyki rozrywkowej. Jej pierwsza płyta „Ergo Band” ukazała się w roku 1978 i od tego czasu artystka jest stale obecna na polskiej estradzie. Głosu Grażyny Łobaszewskiej nie sposób pomylić z czyimkolwiek innym. Znany basista i kompozytor Krzysztof Ścierański mówi o niej, że jest to „najczarniejsza z białych kobiet”. Piosenki, które zaśpiewała, na zawsze zostaną kamieniami milowymi rodzimego show-businessu, tym bardziej, że są one podziwiane od lat, a nie tylko przez jeden letni sezon, jak to zazwyczaj bywa z dzisiejszymi „hitami”.

Grażynie Łobaszewskiej towarzyszyć będzie pochodząca z Tczewa grupa AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (wokal, gitara), Maciej Kortas (gitara), Michał Szczeblewski (perkusja) oraz Krzysztof „Puma” Piasecki.

Bilety na koncert dostępne będą od 18 maja w Galerii „Fregata” przy ulicy Reja 28 oraz w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12. Cena biletu – 20 złotych. 

Poprzedni artykułBył sobie człowiek…
Następny artykułMedale na Mistrzostwach