Reklama

3 punkty do swojego dorobku ligowego dopisali piłkarze Pogoni Lębork po sobotnim meczu z Piastem Człuchów. Jedyną bramkę strzelili dopiero w 67 minucie, ale trzeba przyznać, że zadanie nie było łatwe. Nastawieni defensywnie goście ani trochę nie kwapili się do nawiązania otwartej gry, co skutecznie utrudniało rozwinięcie skrzydeł młodym lęborczanom.

Wizualnie mecz przebiegał pod dyktando pogonistów, jednak zawodnicy Piasta skutecznie blokowali większość akcji ofensywnych zmierzających ku ich bramce. W 17 minucie obrońca Piasta musiał wybijać piłkę niemal z linii bramkowej po strzale głową Grzegorza Michty, natomiast w 25 minucie w boczną siatkę strzelił Witkowski. Goście również mieli swoje okazje, lecz do przerwy wszystkie strzały okazywały się nieskuteczne.

[nggallery id=81]

fot. Joanna Kraśnik, Sławomir Łukaszuk

Po przerwie lęborczanie żywo ruszyli do ataku. Kilka okazji zostało zmarnowanych, by w końcu w 67 minucie po dośrodkowaniu Żuchowskiego, Mielewczyk umieścił piłkę w siatce strzałem z 15 metrów. Ryk radości na trybunach tylko potwierdził w jakim oczekiwaniu na gola trwali lęborscy kibice. Do końca spotkania Piast próbował jeszcze wyrównać, ale na szczęście ich chęci nie przełożyły się na czyny. Setki kibiców obecnych na Stadionie Miejskim mogło z uradowanym sercem wrócić do domów.

Pogoń Lębork – Piast Człuchów 1:0 (0:0)

  • Bramka: 1:0 Damian MIELEWCZYK (67)
  • POGOŃ: Skrzypczak – Smolarek, Jasiński, Trawiński – Kijek (46 Stankiewicz), Malek, Witkowski (80 Kozakiewicz), Kołucki, Żuchowski – Michta (56 Mielewczyk), Gaffke (83 Chmielewski)
  • PIAST: Borzyszkowski – Kłoskowski (80 Klimowicz), Przyszlak, Żmuda – Trzebiatowski, Kądziela, Trocki, Łukaszuk, Urbaniak, Świadek (88 Raźny), Czarnowski, Sikorski (65 Grzonka)

9 maja Pogoń rozegra mecz na wyjeździe z Polonezem Bobrowniki. Jeżeli chcemy marzyć o awansie do IV ligi w tym sezonie, do końca rozgrywek lęborskiej drużynie nie może przytrafić się już żadna wpadka. Na chwilę obecną do miejsca premiowanego awansem pogonistom brakuje 5 punktów.