520 pływaków ze 120 klubów rywalizowało o czołowe miejsca w kraju w letnich mistrzostwach Polski młodzików 13 letnich w Gorzowie Wielkopolskim. Na 50 metrowej pływalni „Słowianka” wspaniale spisali się pływacy Soleksu Lębork.

Piotr Renusz zdobył srebrny medal zajmując drugie miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym w czasie 1:04,96. W finałach A startował również na 50m stylem motylkowym (4. miejsce – 0:28,23) i 100m stylem dowolnym (4. miejsce – 0:58,88). Marcelina Zdrojewska zajęła 5. miejsce na 50m stylem motylkowym z wynikiem 0:30,85. Na wyróżnienie zasługuje również Krzysztof Teliczan – 13. miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym w czasie 2:32,53 i Agnieszka Stenka – 14. miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym osiągając rezultat 2:58,72.

Piotr Renusz w stylu dowolnym. / fot. uks1solex.com

Czwórka startujących zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe, a Piotr Renusz ustanowił nowe rekordy okręgu na dystansach 50 i 100m stylem motylkowym oraz na 100m stylem dowolnym – skomentował trener Dariusz Gromulski.

W Mistrzostwach Polski juniorek młodszych 14 letnich w Dębicy, które odbywały się w tym samym czasie co zawody w Gorzowie Wielkopolskim, Anna Mikołajczyk dwukrotnie startowała w finałach A. Zajęła 5. miejsce na dystansach 400m stylem zmiennym i 200m stylem motylkowym osiągając rezultaty 5:18,76 i 2:28,69.