Bardzo celnie strzelali w Zielonej Górze, podczas II rundy Pucharu Polski, strzelcy lęborskiego klubu LOK „LIDER-AMICUS”. Czwórka lęborczan stawała sześciokrotnie na podium zdobywając 3 złote i 3 srebrne medale.

W karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw rewelacyjnie strzelały seniorki Marta Marcinowska (660,6 pkt.) i Malwina Itrich (657,2), które zdobyły odpowiednio złoty i srebrny medal wyprzedzając Annę Ziółkowską (649,2) ze Społem Łódź.

Drugi raz na podium, zawodniczki Lidera-Amicus stanęły po strzelaniu z karabinka sportowego 60 strzałów leżąc. Tym razem złoty krążek zdobyła Malwina (584) a srebrny Marta (580) trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Magdalena Marchewka z ZKS Warszawa.

Zawodnicy Lidera: Malwina Itrich, Marta Marcinowska, Paula Wrońska oraz Marek Chmiel. / fot. archiwum klubu

Bardzo dobrze strzelali również juniorzy. Paula Wrońska z wynikiem 665,1 zwyciężyła w trzech postawach wyprzedzając Ewę Flak ze Społem Łódź (660,0) i Mariannę Kownacką z Legii Warszawa (656,9). W strzelaniu z karabinka pneumatycznego Paula zajęła 7 miejsce

Dobrą formę zaprezentował także Marek Chmiel, który w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc z wynikiem 688,8 pkt zajął drugie miejsce. W konkurencji tej zwyciężył Bartosz Jasicki z bydgoskiego Zawiszy (691,2).

W ostatni weekend maja zawodnicy LIDERA wystartują w Bydgoszczy gdzie odbędą się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.