W dniach 18, 19 kwietnia 2009 roku na 25-metrowej pływalni w Gdańsku odbyły się zawody pływackie młodzików 12-letnich. W dwudniowych zmaganiach rywalizowało 135 młodych pływaków z Gdańska, Gdyni, Giżycka, Elbląga, Lęborka, Kwidzyna, Malborka, Pisza, Olsztyna, Starogardu Gdańskiego, Szczytna, Słupska i Tczewa.

W pływackich zmaganiach dobrą formę zaprezentowała trójka pływaków SOLEX-u Lębork, która siedmiokrotnie stawała na podium zwycięzców. Magdalena Wójcik zwyciężyła na dystansie 100 m stylem dowolnym osiągając rezultat 1:08,25. Zajęła również dwukrotnie drugie miejsca na dystansach 200 i 400 m stylem dowolnym osiągając rezultaty 2:28,56 i 5:14,89. W wyścigu na dystansie 50 m stylem dowolnym Magda zajęła III miejsce z wynikiem 0:31,57. Adrianna Karaś na 100 m stylem motylkowym była druga osiągając rezultat 1:24,23.

na podium zwycięzców dziewczęta na 100 m sylem dowolnym - miejsce I Magdalena Wójcik SOLEX Lębork, miejdce II Magdalena Pawikowska SIÓDEMKA Sopot, miejsce II Zofia Bagińska SIÓDEMKA Sopot
Dariusz Gromulski gratuluje swojej podopiecznej, zwyciężczyni 100m stylem dowolnym - Magdalenie Wójcik. Na miejscu II Magdalena Pawikowska, na III Zofia Bagińska, obie z klubu SIÓDEMKA Sopot. / fot UKS Solex Lębork

Wśród chłopców na wyróżnienie zasługuje Mateusz Mach, który zajął drugie miejsce na 200 m stylem dowolnym z wynikiem 2:28,78 oraz trzecie na 50 m stylem dowolnym z rezultatem 0:31,26.