Reklama

Miłośnicy podróży będą mieli okazję posłuchać w Lęborku młodego adepta tej sztuki, który opowie o przygodach na światowych szlakach. Szymon Krupa, pochodzący z Lęborka, a obecnie student geografii, w klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej podzieli się z zainteresowanymi swoimi doświadczeniami.

Temat przewodni spotkania w ramach cyklu „Podróże dla każdego” to „Moja wyprawa do Nepalu”. We wrześniu 2008 roku, Szymon z Kołem Naukowym Studentów Geografii Uniwersytetu Wrocławskiego odbył ponad 200 kilometrową wędrówkę po Himalajach. Grupa dotarła na wysokość 5645 m n.p.m. Obok relacji z przygód „na dachu świata” podróżnik podzieli się z uczestnikami wiedzą jak zorganizować wyjazd za naprawdę niewielkie pieniądze.

Szymon Krupa z flagą Lęborka na szczycie Kala Patthar (
Szymon Krupa z flagą Lęborka na szczycie Kala Patthar (5645 m n.p.m). / fot. Szymon Krupa

Szymon Krupa ukończył w 2003 roku II Liceum Ogólnokształcące w Lęborku. Ukończył studia na Uniwersytecie Szczecińskim kierunek Turystyka i Rekreacja, natomiast obecnie jest  studentem V roku Geografii na Uniwersytecie Wrocławskim. To zagorzały globtroter, odwiedził już m.in. Litwę, Ukrainę, Mołdawię, Naddniestrze, Czarnogórę, Bośnię, Indie oraz Nepal.

Spotkanie odbędzie się 26 marca (czwartek) o godzinie 18 w klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Wstęp jest bezpłatny.