Reklama

Uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku zorganizowali zbiórkę krwi. Ponad 20 osób oddało ją w lęborskim Centrum Krwiodawstwa. Organizatorzy zapowiadają, że to nie ostatnia tego typu akcja w ich wykonaniu.

Oprócz uczniów Mechanika, swoją krew podarowali także absolwenci szkoły oraz „zawodowy” dawca Roman Krzyżanowski, który łącznie  ofiarował już ponad 70 litrów.

Czekolady, które otrzymuje każdy krwiodawca w Polsce, uczniowie przekazali na aukcję. Otrzymany z niej dochód przeznaczony został na pomoc Danielowi, uczniowi LO2 w Lęborku, który choruje na białaczkę.

– Byłem mile zaskoczonym ilością osób, które chciały oddać krew. Miłe było również to, że uczniowie przekazali swoje czekolady, które zostały potem zlicytowane w ramach akcji dla chorego Daniela – mówi Patryk Wichert, organizator zbiórki. – Chciałbym ze swojej strony podziękować wszystkim, którzy oddali krew i pomagali, a w szczególności Lesiowi z KrewniacyClub Trójmiasto za pomoc w organizacji – materiały były świetne!

[nggallery id=52]

fot. ZSMI

Ania Pop, uczestniczka: – Podziwiam osoby, które poświęcają się dla innych. Dla nich to tylko chwila siedzenia, która innym możne uratować życie. Oby więcej takich osób znalazło się wśród naszych rówieśników i nie tylko.

Patronat nad akcją objął KrewniacyClub z Trójmiasta. W kwietniu planowana jest kolejna zbiórka. Tym razem organizatorzy postarają się o przyjazd autobusu, przeznaczonego do pobierania krwi. Mają nadzieję, że uczestników będzie jeszcze więcej.

Pomóżmy Danielowi!

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mają serce i chcą pomóc Danielowi, który choruje na białaczkę. Pomóc można przekazując 1% podatku na konto założone w fundacji „Podaruj życie!”. Numer KRS: 00000 47 638. Daniel jest uczniem LO2 w Lęborku.

Poprzedni artykułNowości we Fregacie
Następny artykułPora na półfinał