Wieczorem 14 lutego, w ramach 1/16 finału futsalowego Pucharu Polski, drużyna LSSS/WybierzLębork.pl podejmowała w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku zespół z Poznania – Akademię Futsal Club. Wydarzenie elektryzowało lęborskich fanów halówki, gdyż prestiżowy przeciwnik był zapowiedzą emocjonującego widowiska sportowego. Z pewnością nikt się nie zawiódł.

Finał PP poprzedzała faza grupowa. LSSS/WybierzLębork.pl zapewniło sobie w nim udział pod koniec zeszłego roku, zwyciężając grupę, w której grało z Poltareksem Lębork oraz Pland-Markiem Bytów. W styczniu lęborski zespół zaliczył wygraną walkowerem, gdy z meczu 1/32 finału PP zrezygnował jego przeciwnik Helios Białystok. W ten sposób, doszło do sobotniego spotkania z zajmującą aktualnie 3. miejsce w ekstraklasie Polskiej Ligi Futsalu Akademią Futsal Club.

Zdecydowanym faworytem w tym starciu była Akademia. Jednak ku miłemu zaskoczeniu licznie przybyłych do Miejskiej Hali Sportowej kibiców, po 6 minutach spotkania LSSS/WybierzLębork.pl prowadziło już 2:0! Taki obrót sprawy musiał zmobilizować poznaniaków, którzy z determinacją zaatakowali bramkę gospodarzy. Do końca pierwszej połowy na prowadzenie wyszła AFC, schodząc do szatni przy wyniku 2:3.

[nggallery id=45]

Autorem zdjęć jest Piotr Majewski.

Druga połowa meczu przebiegała pod dyktando Akademii. Goście pewni swego, strzelali lęborczanom kolejne bramki. Ci drudzy z kolei, nie dorównując przeciwnikowi przygotowaniem fizycznym, opadali z sił i walczyli o dotrwanie do końca. Rozjuszeni poznaniacy nie patyczkowali się z piłkarzami LSSSu, co poskutkowało aż trzema przedłużonymi rzutami karnymi. Niestety gospodarze wykorzystali tylko jeden. Wreszcie po 40 minutach gry, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:7. Do kolejnego etapu PP awansowała Akademia Futsal Club.

A było już tak pięknie… Prowadziliśmy 2:0 i wydawało się, że zwycięstwo nad utytułowanym rywalem jest możliwe – możemy przeczytać w relacji ze spotkania na stronie Lęborskiego Stowarzyszenia Sympatyków Sportu. – Pomimo porażki jesteśmy szczęśliwi. Wbrew niekorzystnemu wynikowi, ten mecz to sukces nas wszystkich związanych z lęborską piłką halową. Do tego pełna hala i doping. Oby więcej takich wieczorów i emocji!

LSSS/WybierzLębork.pl Lębork – Akademia Futsal Club 3:7 (2:3)

Bramki: Grzegorz Kowalski, Piotr Łapigrowski, Łukasz Łapigrowski – Klaudiusz Hirsch 4, Dimitrij Zagorodnyj, Piotr Jacek, Oleksandr Derik (AFC)

LSSS/WybierzLębork.pl Lębork: Jabłonowski, Oleszczuk – Kalamaszek, P. Łapigrowski, Ł. Łapigrowski, Hebel, Mrosk, Kurzydło, Kowalski

Akademia Futsal Club: Neagu, Błaszczyk – Pieczyński, Zagorodnyj, Zibert, Wojciechowski, Jacek, Hirsch, Grocholewski, Mójta, Panchuk, Derik