W minioną niedzielę zakończyła się w Pucku pierwsza runda zawodów klasyfikacyjnych w strzelaniu z broni pneumatycznej. Zawody przeprowadzone zostały w konkurencjach pistoletowych i karabinowych w kategoriach wiekowych junior i senior. Kolejny raz bardzo dobrze zaprezentowali się strzelcy Lidera-Amicus Lębork.

Najlepiej wypadła Malwina Itrich, która w karabinie pneumatycznym seniorek zajęła drugie miejsce z wynikiem 393 pkt. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęła Anna Czupryniak z Delfina Biedrusko (395 pkt.), a trzecie Katarzyna Feshchenko z Legi Warszawa (389 pkt.).

Magdalena Itrich (w środku) w pojednyku z Anną / fot. archiwum klubu
Malwina Itrich (w środku) w pojedynku z Anną Czupryniak i Katarzyną Feshchenko. / fot. archiwum klubu

Dobrze poradzili sobie także pozostali zawodnicy Lidera. Magdalena Klińska w juniorkach i Mateusz Górski w juniorach awansowali do ośmioosobowego finału zajmując po finale odpowiednio 8 i 7 miejsce. O krok od finału była Patrycja Groen w pistolecie pneumatycznym i Monika Dybowska w karabinie pneumatycznym. Obie zajęły 9 miejsca.

Kolejne rundy zawodów klasyfikacyjnych przeprowadzone zostaną jesienią we Wrocławiu, Zielonej Górze, Białymstoku i w Łebie gdzie organizatorem będzie lęborski klub.

W zawodach w Pucku nie wystartowała Paula Wrońska, która przebywa na dwutygodniowym zgrupowaniu kadry narodowej we Wrocławiu. Paulę czeka w marcu wyjazd z reprezentacją do Dortmundu, a w kwietniu do Suhl.