Reklama

Znamy już pary 1/16 finału Pucharu Polski. Losowanie odbyło się w czwartek, na posiedzeniu Wydziału Gier i Ewidencji Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Pogoń Lębork rozegra mecz na wyjeździe, 7 lub 8 marca, a jej przeciwnikiem będzie Murkam Przodkowo.

Pucharowy przeciwnik Pogonistów to drużyna znana im z ligowych zmagań. Z Murkamem lęborczanie grali stosunkowo niedawno. Zespoły spotkały się w listopadzie 2008 roku, w ostatniej, 15. kolejce rundy jesiennej. Pogoń przegrała wtedy w kiepskim stylu mecz na wyjeździe wynikiem 2:0. Tegoroczny Puchar Polski może okazać się szansą na rewanż.

Kibice w Lęborku na pewno czują niedosyt po zeszłorocznym Pucharze, gdy Pogoń na tym samym etapie rozgrywek, podejmowała u siebie Brdę Przechlewo. Po prowadzeniu 2:1 w pierwszej połowie, lęborczanie przegrali ostatecznie 2:4.

Wiosną zeszłego roku Pogoń grała w PP z Brdą Przechlewo. / fot. pogon.lebork.pl
Wiosną zeszłego roku Pogoń grała w PP z Brdą Przechlewo. / fot. pogon.lebork.pl

Jeżeli Pogoń wygra z Murkamem, zmierzy się w kolejnej fazie PP ze zwycięzcą meczu Gryf II Wejherowo – Orlęta Red. Jak poradzą sobie lęborczanie tuż po okresie przygotowawczym i transferowych wzmocnieniach, przekonamy się w marcu.

Poprzedni artykułSolex na fali – zdobyli 15 medali
Następny artykułZ reprezentacją do Włoch