Reklama

Miasto Lębork lada dzień ma rozstrzygnąć przetarg na budowę 461 metrów brakującej drogi dla rowerów na ulicy Wojska Polskiego. Ciąg pieszo-rowerowy złożony z asfaltowej drogi rowerowej oraz nowego chodnika powstanie na Wojska Polskiego na odcinkach od „Różanej” do ronda przy Warszawskiej oraz od Szkoły Podstawowej nr 1 do ronda przy stacji benzynowej „Orlenu” dołączając do wcześniej wybudowanych odcinków.

Po wybudowaniu wartej ok. 600 tysięcy złotych drogi pieszo-rowerowej przez całą ulicę Wojska Polskiego przejedziemy legalnie na rowerze. Projekt przewiduje postawienie nowego oznakowania oraz zachowanie wszystkich obecnych miejsc parkingowych w zatokach.

Na inwestycję drogową miasto pozyskało 125 tysięcy złotych dotacji z Europejskiego Funduszu i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Poprzedni artykułJuż nie tylko wymiana „kopciuchów” ale i KOTŁÓW GAZOWYCH z dotacją. Ruszył program Mój Prąd 5.0 – nowy nabór na dofinansowanie do pompy ciepła i fotowoltaiki JUŻ OTWARTY!
Następny artykułLinia kolejowa nr 229 Lębork – Łeba na Nowym Świecie czasowo nieprzejezdna