Reklama

Pasażerowie się wkurzyli i zbierają podpisy pod petycją „Nie dla zamknięcia kasy POLREGIO w Lęborku.

1 lutego 2023 roku planowane jest zamknięcie kasy biletowej Polregio, pracowały w niej dwie bileterki. Ma ją zastąpić automat biletowy. Od środy w jednej czynnej kasie pasażerowie będą musieli więc kupować bilety wszystkich trzech przewoźników (Intercity, Polregio i SKM) co przy porannym i popołudniowym nasileniu ruchu i dzisiejszych kolejkach może powodować wielkie trudności.

„Zamiast (kasy przy. red) ma powstać biletomat, który uważamy, że nie spełni swoich funkcji chociażby dla osób starszych. Sama kasa Intercity jest niewystarczająca przy tej liczbie podróżnych. Zwłaszcza w sezonie letnim. Pomóż nam przywrócić kasę biletową! Uważamy, że kasa jest potrzebna podróżnym! Prosimy o podpisy” apelują w uzasadnieniu petycji inicjatorzy protestu.

Petycję można podpisać elektronicznie tutaj: https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/kazdy_mieszkaniec_leborka_i_okolicznych_miejscowos_nie_dla_zamkniecia_kasy_polregio_w_leborku/

Jak argumentują inicjatorzy petycji kasa Intercity otwarta jest dość krótko bo w godzinach 7.30 – 15.45 a praktyka wskazuje, że obsługa w niej trwa dłużej. Pasażerowie szukając dalekobieżnych połączeń w tym międzynarodowych mają wiele pytań co wydłuża czas sprzedaży biletów. Może to być szczególnie dokuczliwe w czasie wakacyjnym gdy kursują liczne pociągi do Łeby. Obawy przed korzystaniem z biletomatu lub aplikacji mają też osoby starsze i rzadziej jeżdżące pociągami.

Poprzedni artykułSejm zastopował Metropolię na Pomorzu. Straci także Lębork i powiat lęborski
Następny artykułMamy w Lęborku pierwszy automat paczkowy „ORLEN Paczka”