Reklama

W sobotę w „Stacji Kultura” przy licznie przybyłej publiczności odbył się wernisaż wystawy „Duży format” autorstwa Janusza Krefta.

Artysta jest dyplomowanym ceramikiem zdobnikiem, namalował również wiele portretów w technice akwarelowej i olejnej, które także można było obejrzeć podczas sobotniej wystawy.

O artyście:

Jan Janusz Kreft jest dyplomowanym ceramikiem zdobnikiem. W 1986 roku w Lęborku otworzył pracownię ceramiki artystycznej ART Studio Kreft. Obecnie realizuje wielkoformatowe kompozycje na płytkach ceramicznych. Od lat osiemdziesiątych artysta wystawia swoje prace w wielu miejscach w Polsce i za granicą. W 2002 roku wyjechał do USA, a w 2004 roku założył Jan Kreft Murals Corporation State of Florida i pod tym szyldem działa do tej pory.

W USA wykonał wiele murali i projektów. Od 2010 roku należy do Związku Artystów TESA Largo na Florydzie, dzięki któremu prezentował prace olejne w Ruth Eckerd Hall i wystawiał obrazy na aukcje charytatywne na rzecz Polonii.

Ponadto namalował wiele portretów w technice akwarelowej i olejnej. Reaktywował tradycję dokumentowania zabytków architektury Pomorza metodą ręcznego malowania farbami naszkliwnymi na płytkach ceramicznych przy wypale 1000 stopni Celsjusza.

Poprzedni artykułWydłużenie kadencji samorządów. Jest decyzja Sejmu
Następny artykułMistrz Dariusz Gabrynowicz z medalem Burmistrza Lęborka