Sport

Strona główna Sport

Siatkówka na piasku

Już 14 lipca na kompleksie rekreacyjnym Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy 9 Maja 1, o godz. 10:00 odbędzie się pierwszy wakacyjny turniej siatkówki plażowej w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie gimnazjów i uczniowie szkół ponadgimnazjlanych.

Wakacyjne zawody wędkarskie

W minioną sobotę nad Morskim Okiem przy starej kaflarni w Lęborku odbyły się pierwsze Wakacyjne Zawody Wędkarskie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wzięło w nich udział jedynie 20 osób, co nie spełniło oczekiwań organizatorów. Wpływ na frekwencję miała kiepska pogoda oraz wcześniejsza nie dość skuteczna promocja wydarzenia.

Siedem bramek Pogoni

Pogoń Lębork odniosła efektowne zwycięstwo w dalekiej Rzeczenicy.W trzeciej kolejce Słupskiej Klasy Okręgowej lęborczanie pokonali tamtejszy Drzewiarz wynikiem aż 1:7.

Kolejny plażowy turniej

Już po raz drugi odbył się w naszym mieście Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej w ramach Lęborskich Dni Jakubowych. W 25 lipca zostało rozegranych 15 meczy, które wyłoniły najlepszych siatkarzy plażowych w Lęborku. W całym turnieju uczestniczyło 9 zespołów, mocno zróżnicowanych pod względem wieku zawodników.

Klub Karate Shotokan Lębork z dobrą passą

Ostatnie dwa tygodnie były dla lęborskich karateków pasmem wielu zwycięstw. Zawodnicy Shotokanu przywożą medale z imprez o randze międzynarodowej i uczestniczą w kolejnych seminariach, podnoszących ich umiejętności.

VIII Bieg Uliczny św Jakuba w Lęborku

199 zawodników wystartowało w sobotę (26.07) w VIII Biegu Ulicznym Świętego Jakuba w Lęborku. Najszybszy wśród mężczyzn okazał się Michael Karonei, natomiast Litwinka Drazdauskaita Rasa dominowała wśród kobiet. Z lęborczan startujących w biegu, pierwszy dobiegł Piotr Pobłocki, który zajął szóste miejsce.

Cztery bramki lęborczan na swoim boisku

Nie trzeba było zagrać wybitnego meczu, żeby wygrać wysoko 4:1. W wiosennym wreszcie słońcu, na murawie bez śniegu i lodu, Pogoń do przerwy prowadziła po golach najlepszego ligowego snajpera Sylwestra Ilanza, który najpierw z zimną krwią wykorzystał prostopadłe podanie, a tuż przed przerwą strzelił 20 gola w lidze, wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul na Bartoszu Żmudzkim.

Przegrali wygrany mecz

Piłkarze lęborskiej Pogoni muszą szybko zapomnieć o feralnym meczu w Dębnicy. Mimo twardej gry i dużych szans na wygraną, do Lęborka wrócili bez punktów.

Przygotowania Pogoni do IV ligi

8 lipca wznawiają treningi piłkarze lęborskiej Pogoni. Obecnie, w trakcie trwającej trzy tygodnie przerwy, załatwiane są formalności związane z grą w nowej lidze oraz ustalany jest plan przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2008/2009. Poznaliśmy wstępny grafik sparingów.

Zawada podbija Europę

W dniach 14-18 lipca 2010 roku na 50-metrowej pływalni w Helsinkach odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu.