Piłka nożna

Strona główna Sport Piłka nożna

Lider z Lęborka remisuje na ciężkim terenie

Po takich meczach zwykło się mawiać: „Lepiej dwóch rannych niż jeden zabity”. Na ciężkim, także dosłownie, terenie Pogoń bezbramkowo zremisowała w Pęplinie w meczu z czwartym Karolem.

Pogoń – Kaszubia. Ostra gra i głośny doping

Pogoń Lębork po ciężkim boju odpadła w środę z rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski. W starciu z czwartoligową Kaszubią Kościerzyna, lęborczanie pokazali klasę i grali na wyrównanym poziomie. Do zwycięstwa zabrakło odrobiny szczęścia. Atmosferę podgrzali lęborscy kibice, którzy głośno dopingowali przez całe spotkanie.

Cztery bramki lęborczan na swoim boisku

Nie trzeba było zagrać wybitnego meczu, żeby wygrać wysoko 4:1. W wiosennym wreszcie słońcu, na murawie bez śniegu i lodu, Pogoń do przerwy prowadziła po golach najlepszego ligowego snajpera Sylwestra Ilanza, który najpierw z zimną krwią wykorzystał prostopadłe podanie, a tuż przed przerwą strzelił 20 gola w lidze, wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul na Bartoszu Żmudzkim.

Mocny początek Pogoni Lębork

Sztab szkoleniowy Pogoni na czele z trenerem Sobiesławem Przybylskim oraz piłkarze nie mogli już doczekać się inauguracji wiosny. Od ostatniego ligowego meczu z 10 listopada minęło sporo czasu. I tak po przełożeniu pucharowego meczu z Kaszubią i pierwszego meczu rundy rewanżowej ze Skotawią w Lęborku Pogoń zaczęła wiosnę od wyjazdowego spotkania w Trzebielinie.

Piłkarze Pogoni Lębork wracają do gry

Pecha do pogody mają w tym roku seniorzy Pogoni Lębork. Z powodu śniegu zalegającego na boiskach, wiosenną rundę rewanżową w Słupskiej Klasie Okręgowej rozpoczną z opóźnieniem.

UNIA Futsal Cup 2013

Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA zorganizowało amatorski turniej piłki nożnej halowej.

Młodzi Pogoniści powołani do kadry

Dwóch zawodników drużyny rocznika 2000 Pogoni Lębork tj. pomocnik Jakub Kreft i napastnik Dawid Młyńczyk zostali powołani na konsultację do Kadry Pomorza.

Bramkarze mają własnego trenera

Od połowy stycznia w Lęborku prowadzone są specjalistyczne treningi dla bramkarzy Pogoni. – To dla nas duże wydarzenie, udało się wreszcie uruchomić te zajęcia, a przede wszystkim znaleźć osobę, które je poprowadzi – nie ukrywa radości wiceprezes Zarządu Pogoni ds. piłki nożnej Marcin Gosz.

Pierwszy trening Pogonistów

24 stycznia w sali sportowej lęborskiego „Rolniczaka” wiosenne przygotowania rozpoczęli piłkarze Pogoni Lębork. Każdy z zawodników przeszedł Test Conconiego polegający na bieganiu różnym tempem dwustumetrowych odcinków.

Sukces młodych Pogonistów

Świetnie dla młodej drużyny Pogoni Farm Frites Lębork rocznika 2002 zakończył się prestiżowy turniej Arka Gdynia Cup 2002.