Samorząd

Strona główna Aktualności Samorząd

Zmiany w ruchu przy Placu Pokoju

W związku z kolejnymi pracami w ramach przebudowy Placu Pokoju, od poniedziałku 18 marca zamknięte dla ruchu są dwie uliczki przylegające do placu - od strony DH Jantar oraz istniejącego skwerku.

Powiat sponsorem Pauli Wrońskiej

Paula Wrońska podpisała umowę sponsorską z powiatem lęborskim. Umowa obejmuje promocję powiatu podczas zawodów organizowanych w 2013 roku przez krajową i międzynarodową federację strzelecką.

Uwaga na terminy podatków

Wydział Finansowo-Budżetowy Urzędu Miejskiego w Lęborku przypomina o ustawowych terminach składania deklaracji podatkowych na rok 2013:

160 komputerów z Internetem od UE

Lęborski Urząd Miejski rozpoczął projekt unijny dzięki któremu 75 rodzin otrzyma bezpłatnie komputery z dostępem do Internetu przez pięć lat. Z projektu skorzysta także sześć szkół oraz Środowiskowy Dom Samopomocy.

Nowa tablica ogłoszeń w centrum

Nowoczesna i estetyczna tablica ogłoszeń pojawiła się wczoraj przy Domu Handlowym Kupiec. Poprzednia stała w tym miejscu od lat i była już bardzo zniszczona.

Czwórka dla lęborskiego CITu

Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” w Lęborku zostało poddane ocenie przez Regionalną Komisję Certyfikacji Punktów Informacji Turystycznej. Po weryfikacji komisja przyznała najwyższą ocenę, czyli cztery gwiazdki.

Basen za darmo dla uczniów

Powiat lęborski we wrześniu rozpoczął realizację bezpłatnych zajęć na pływalni miejskiej RAFA dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Konferencja pracodawców w ratuszu

„Pracodawcy Pomorza dla przedsiębiorców naszego regionu" - pod takim hasłem 29 października w Sali Rajców lęborskiego ratusza odbyło się spotkanie biznesowej organizacji Pracodawcy Pomorza z lokalnymi przedsiębiorcami.

Kryptonim: Powiat – 2012

Lęborskie starostwo przeprowadziło w naszym mieście dwudniowe ćwiczenia zadań obronnych i zarządzania kryzysowego. Sprawdzano gotowość administracji samorządowej oraz służb do działania w sytuacjach nadzwyczajnych.

Powiat lęborski współpracuje

W ubiegłym tygodniu delegacja powiatu lęborskiego udała się do partnerskiego powiatu brzeskiego. Podpisano tam umowę o szerokiej współpracy na rzecz rozwoju obu regionów.
9,562FaniLubię
352ObserwującyObserwuj
- Wspieraj nasze NGO -

CZYTAJ TAKŻE