Najmłodsi siatkarze klubu SPS Lębork uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Trójmiasta w Minisiatkówce Chłopców, w którym udało im się zdobyć złoty medal.

Zawody odbyły się 15 marca na hali UKS Suchanik Gdańsk przy ulicy Czajkowskiego 1. Do turnieju zgłosiły się aż 54 drużyny, 42 dwójki( rocznik 2002 i młodsi) i 12 trójek( rocznik 2001). Rewelacyjnie spisała się dwójka Konrad Klasa i Jakub Klimik. Zawodnicy ci wygrali wszystkie swoje mecze w turnieju, a w finale pokonali w imponującym stylu pierwszy zespół Trefla Gdańsk 11:0. Złote medale wręczał naszym zawodnikom były prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej pan Janusz Biesiada.

Bardzo dobrze zaprezentowały się także inne lęborskie dwójki. SPS Lębork II awansował do rundy finałowej i niewiele brakowało, a mielibyśmy dwie drużyny w strefie medalowej. Mecz decydujący o awansie do półfinału nasi chłopcy (Konrad Czaja, Grzegorz Bursa) przegrali z Jasieniakiem Gdańsk 10:11. Trzecia dwójka (Jakub Romanowski, Łukasz Romaniuk, Bram van Ommeren) wygrała cztery mecze w grupie eliminacyjnej, ale nie awansowała do rundy finałowej. Warto podkreślić, że Łukasz i Kuba są uczniami III klasy szkoły podstawowej i zbierają cenne doświadczenie na rok przyszły.

W turnieju SPS Lębork wystawił także trojkę (Maksymilian Milanowski, Mikołaj Galant, Bartosz Klawikowski, Sebastian Leszczuk). Chłopcy dzielnie walczyli, ale wysoki poziom wszystkich zespołów nie pozwolił naszej drużynie awansować do gier decydujących o medalach.

Cały turniej trenerzy szkółki SPS Lębork Marcin Dawidowski i Ryszard Tratto potraktowali jako przygotowanie do głównej imprezy tj. rozgrywek cyklu „Kinder+sport”. Pierwszy turniej półfinału wojewódzkiego już w kwietniu w Gdyni.