Rozegrane zostały wszystkie mecze fazy grupowej turnieju eliminacyjnego w Lęborku rozgrywanego w ramach projektu Baltic Rally realizowanego przez Miasto Lębork oraz Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA.

Po meczach w grupach wyłonione zostało sześć zespołów, które powalczą między sobą o trzy pierwsze miejsca dające awans do przyszłorocznego międzynarodowego turnieju piłki siatkowej Baltic Rally w Lęborku. Rozgrywki lęborskie są na półmetku, teraz 3 najlepsze zespoły z każdej grupy utworzy grupę finałową gdzie rozegra między sobą mecze. Zespoły które już grały w tym turnieju miedzy sobą mają zaliczone wyniki do klasyfikacji końcowej.

Jeszcze przez dwa dni siatkarze amatorzy będą walczyć o zwycięstwo i możliwość gry w turnieju głównym Baltic Rally w 2013 roku. Obecnie są dwa zespoły, które nie odniosły porażki w turnieju. KS BAZA 44 i Tom Blok Wejherowo mają komplet zwycięstw, ale to Baza 44 ma więcej punktów ponieważ nie straciła nawet jednego seta. Zawodnicy MG Trans Puck zajęli drugie miejsce w grupie B, trzecie miejsce w grupie B wywalczyli zawodnicy AZS Lębork. W grupie A na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy I Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego, a tuż za nimi zawodnicy PKS Wejherowo. Zespoły które nie awansowały do grupy finałowej rozegrają miedzy sobą mecze o miejsca 7-10. I tak Bojan Żubry zagra z Gim 2 Lębork o miejsca 7-8, a I LO Lębork z Rolka Team o miejsca 9-10.

18 listopada poznamy już klasyfikacje końcową całego turnieju eliminacyjnego. Zakończenie całego turnieju planowane jest na godzinę 17:30.

Wyniki meczy grupy A i B 28.10.2012

Grupa A:

• PKS Wejherowo – Bojan Żubry 2:1 (25:19, 23:25, 15:4)
  • Bojan Żubry – I Lęborski Batalion Zmechanizowany 0:2 (23:25, 27:29)
  • KS Baza 44 – I LO Lębork 2:0 (25:22, 25:16)
  • I LO Lębork – PKS Wejherowo 0:2 (18:25, 11:25)

Grupa B:

• MG Trans Puck – Rolka Team 2:0 (25:13, 25:22)
  • Rolka Team – Gim 2 Lębork 0:2 (14:25, 23:25)
  • Tom Blok Wejherowo – MG Trans Puck 2:1 (17:25, 25:18, 15:10)
  • Gim 2 Lębork – AZS Lębork 0:2 (14:25, 19:25) – mecz został przełożony i odbył się 23.10.2012

W ramach rozgrywek turnieju eliminacyjnego odbył się turniej kobiet o Puchar Burmistrza Lęborka. Do rozgrywek zgłosiły się trzy zespoły kobiece: Dream Team , Indeco Lębork oraz GO and Play. Panie rozgrywały swoje mecze w tym samym czasie co męskie zespoły na boisku B.

Zawodniczki zespołu Indeco Lębork wygrały oba mecze i zajęły pierwsze miejsce, drugie miejsce zajęły panie z zespoły Dream Team. Trzecia lokata przypadła zespołowi Go and Play który bardzo ambitnie walczył i nie poddawał się pomimo przegranych. Atmosfera w rozgrywkach pań była bardzo pozytywna i przyczyniło się to do zwiększonej frekwencji kibiców na trybunach.

Podsumowanie i uhonorowanie zespołów w rozgrywkach pań o Puchar Burmistrza Lęborka odbędzie się również 18 listopada o godzinie 17:30.