Paula Wrońska z polską drużyną kobiet zdobyła drużynowo brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata w Strzelectwie, które odbywają się obecnie w Kazaniu.  Indywidualnie Paula zajęła szóste miejsce, najlepsze wśród Polek.

Dziewczyny uzyskały świetny wynik w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc. Paula Wrońska (Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni/Lider Amicus Lębork), Patrycja Kubisztal (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa/TKS Tarnów) i Żaneta Iwaszuk (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach/UKS Kaliber Białystok) zgromadziły 1753 pkt i do drugiej pozycji zabrakło im zaledwie dwóch punktów. Złoto przypadło zawodniczkom Kazachstanu, a srebro Korei Południowej.

Szóstą lokatę Paula zajęła indywidualnie w tej samej konkurencji, Kubisztal była 11., a Iwaszuk 31.

Paula Wrońska

Brązowy medal zdobył także polski zespół mężczyzn w składzie Witosław Krzak (LOK Alu Pro Opole), Marceli Krzysztoń (Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni/WKS Flota Gdynia) i Tomasz Pałamarz (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu/WKS Śląsk). Złoty medal wywalczyli Francuzi, którzy wyprzedzili Rosjan.