Znamy już prawie wszystkie rozstrzygnięcia w rozgrywkach siatkarzy amatorów. W minioną niedzielę rozegrane zostały rewanżowe mecze półfinałowe oraz mecze o miejsca 5-6 i 7-8.

Pierwsze dwa mecze decydowały o miejscach 5-8. W meczu o miejsce 5 walka miała toczyć się pomiędzy zespołami: Bojan Żubry i Melange. I tu pojedynek się nie odbył z powodu nieobecności Melange. Piąta lokata przypadła zespołowi Bojan Żubry. W pojedynku o miejsca 7-8 miały spotkać się zespoły Mechaniol i Jednostka Wojskowa Lębork. Niestety zespół wojskowych z Lęborka nie pojawił się na boisku i oddał walkowerem miejsce 7 zespołowi Mechaniol.

O wejście do finału walczyły cztery najlepsze zespoły tego sezonu amatorskich rozgrywek. Pojedynek pomiędzy Skojan Team Puck a Romek Lębork był bardzo emocjonujący. W pierwszym meczu zawodnicy z Pucka pokonali zespół Romek nie tracąc seta i aby awansować wystarczyło wygrać jednego seta w rewanżu. tak się też stało pierwszy set wygrali zawodnicy Skojan Team Puck. Pozostałe dwa sety wygrali już zawodnicy Romka, nie odpuszczając po przegranym secie i stracie szans na awans do finału. Drugi rewanż był mniej emocjonujący. Baza 44 po pokonaniu Tom Blok Wejherowo w pierwszy meczu 2:0 i tym razem nie dała żadnych szans przeciwnikowi. Oba sety wygrali zawodnicy Bazy 44 i awansowali do finału rozgrywek.

I tak, w meczu o trzecie miejsce spotkają się zespoły Tom Blok Wejherowo i Romek Lębork, zaś meczu finałowym KS Baza 44 i Skojan Team Puck. Oba mecze rozegrane zostaną 15 kwietnia br. na głównym boisku. Mecz o trzecie miejsce rozegrany zostanie do dwóch wygranych setów, finał do trzech.

Po meczu finałowym nastąpi oficjalne podsumowanie całych rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.