W dniach 3-5 czerwca 2011 roku na 50-cio metrowej, odkrytej pływalni w rywalizacji z pływakami z Austrii, Rumuni, Rosji, Czech, Słowacji, Chorwacji, Węgier i Polski – zawodnicy SOLEX-u wywalczyli 20 medali (2 złote, 9 srebrnych, 9 brązowych).

W trzydniowych zmaganiach w Austrii doskonałą formę zaprezentowała 14-letnia Magdalena Wójcik, która wygrała wyścigi w swojej kategorii wiekowej na dystansach 200 i 400 m stylem dowolnym (2,14:87 i 4,41:26). Magda uzyskała również II miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym (1,02:29) oraz III miejsce w wyścigach na 50 i 800 m stylem dowolnym (0,28:98 i 9,55:49). Uznana została najlepszą pływaczką zawodów w kategorii juniorek 14-letnich i z rąk organizatorów otrzymała okazały puchar.

Medale również zdobyły: Agata Panek – II miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym (1,06:53), Marcelina Zdrojewska – II miejsce na 200 m stylem zmiennym (2,40:75) i III na 400 m stylem zmiennym (5,36:76) i Agnieszka Stenka – III miejsce na 100 m stylem klasycznym (1,25:58).

Magdalena Wójcik
Magdalena Wójcik - w Wiedniu wywalczyła 6 medali i została Najlepszą Zawodniczką Mitingu w kategorii juniorek 14-letnich. / fot SOLEX

Wśród chłopców dobrze prezentował się Piotr Renusz, który wywalczył II miejsca wśród 15-latków na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym (0,25:75 i 0,57:19), 50 m stylem motylkowym (0,27:05) i 200 m stylem zmiennym (2,28:08). Brązowe medale wywalczył również na dystansach 100 m stylem motylkowym (1,01:51) i 200 m stylem dowolnym (2,08:28).

Wśród 14-latków 2 brązowe krążki zdobył Mateusz Mach na 50 m stylem dowolnym i grzbietowym (0,29:25 i 0,36:18).

Milą niespodziankę sprawiła również sztafeta chłopców 15 i 16 letnich, płynąca w składzie: Krzysztof Krawczyk, Molenaar Maarten, Piotr Renusz, Krzysztof Teliczan. W wyścigu 4 x 100 m stylem zmiennym zespół SOLEX-u wywalczył II miejsce z czasem 4,38:04.

Kolekcję medali powiększyła Magdalena Wójcik, Agnieszka Stenka i Agata Panek, które zdobyły również medale w kategoriach open.

Wyjazd na zawody do Austrii był doskonałą nagrodą za całoroczną pracę dla moich podopiecznych. Zawodnicy nie zawiedli i doskonale promowali Lębork na pływalni w Wiedniu – powiedział po zawodach zawodach trener Gromulski.