Pracowity weekend spędzili pływacy Soleksu Lębork w różnych miastach Polski. Najstarsi rywalizowali w Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich w Dębnicy. W Oświęcimiu rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich, natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski 12-latków w Pływaniu.

26 czerwca, w pierwszym dniu Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich, Magdalena Baranowska zdobyła złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskując czas 26,88 s. W wyścigu na 100 m stylem motylkowym Magda zajęła 4 miejsce z czasem 1:03,98.

Świetnie spisała się Aleksandra Pelowska zajmując 4. miejsce w wyścigu 50m stylem klasycznym z czasem 34,79 s. Agnieszka Małecka była 6. na dystansie 200m stylem grzbietowym uzyskując czas 2:24,41. Agata Panek zajęła 7. miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym w czasie 1:05,05.

W sobotni drugi dzień zawodów, Magdalena Baranowska zdobyła srebrny medal w wyścigu finałowym na dystansie 50m stylem motylkowym w czasie 0:28,55. Wysokie lokaty uzyskały też: Agata Panek zajmując 5. miejsce na 50m stylem motylkowym (0:29,73). Agnieszka Małecka dwukrotnie zajęła 6. miejsce, na dystansie 50m stylem grzbietowym (0:31,39) i na 200m stylem zmiennym (2,29,27). Aleksandra Pelowska na dystansie 200m stylem klasycznym zajęła 6. miejsce z wynikiem 2:46,36. W wyścigu sztafetowym 4×100 m stylem dowolnym wymienione zawodniczki zajęły 5. miejsce z czasem 4:10,80.

Lęborska sztafeta: Agnieszka Małecka, Agata Panek, Magdalena Baranowska i Aleksandra Pelowska. / fot. uks1solex.com

W trzecim dniu mistrzostw złoty medal na dystansie 100m stylem dowolnym zdobyła Magdalena Baranowska z wynikiem 0:58,03. Magda wspólnie z klubowymi koleżankami: Agatą Panek, Agnieszką Małecką i Aleksandrą Pelowską, wywalczyła srebrny medal w wyścigu sztafetowym 4x100m stylem zmiennym z wynikiem 4:27,16. Rezultaty w konkurencjach indywidualnych: Agata Panek – 6 miejsce na 200 m stylem motylkowym (2:22,78). Agnieszka Małecka – 6 miejsce na 100 m stylem grzbietowym (1:07,91). Aleksandra Pelowska – 7 miejsce na 100 m stylem klasycznym (1,16,75). Na wyróżnienie zasługuje również 10. miejsce Patryka Mikołajczyka w wyścigu na dystansie 200 m stylem motylkowym (2:20,87).

W tym samym czasie odbyły się Mistrzostwa Polski 12-latków w Pływaniu, rozegrane w Ostrowcu Świętokrzyskim. Lębork dumnie reprezentowała Magdalena Wójcik. Pływaczka Soleksu na dystansie 200m stylem dowolnym zajęła 6. miejsce uzyskując czas 2:18,86. W sobotę, w drugim dniu mistrzostw Magda zajęła 11. miejsce na 50m stylem dowolnym (0:29,99), a w wyścigu na 400m stylem dowolnym osiągnęła 12. rezultat z czasem 5:01,09, poprawiając swój rekord życiowy. Trzeciego dnia, Magda potwierdziła wysokie umiejętności zajmując 5. miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym (1:04,42).

W Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich w Pływaniu, które odbyły się w Oświęcimiu, Barbara Raczkowska zajęła 10. miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym osiągając rezultat 2:52,29. Anita Grabowska zajęła 7. miejsce na 200m stylem motylkowym z czasem 2:33,31.