Długi, czerwcowy weekend okazał się bardzo szczęśliwy dla strzelców Lidera-Amicus Lębork. Z zakończonych w niedzielę Mistrzostw Polski Seniorów drużyna w składzie Malwina Itrich, Paula Wrońska i Marta Marcinowska, powróciła ze złotym i srebrnym medalem.

Tytuł drużynowych mistrzyń Polski lęborczanki wywalczyły w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw uzyskując łączny wynik 1688 pkt. Miejsce drugie zajęły zawodniczki Śląska Wrocław 1679 pkt. a trzecie bydgoskiego Zawiszy 1677 pkt.

Indywidualnie w tej konkurencji Paula Wrońska z wynikiem 670,9 pkt. zajęła 4. miejsce przegrywając o 0,1 pkt. brązowy medal z Joanną Nowakowską z Zawiszy. Konkurencję wygrała aktualna v-ce Mistrzyni Świata Sylwia Bogacka z wynikiem 680,4 pkt.

Marta Marcinowska, Paula Wrońska i Malwina Itrich z trenerem Robertem Biczkowskim.

Srebrny medal i tytuł v-ce mistrzyń Polski dziewczęta wystrzelały w karabinie pneumatycznym. W tej konkurencji walka o medale trwała do ostatniego strzału. Po podliczeniu punktów okazało się, że zwyciężył zespół AZS-u Częstochowa z wynikiem 1171 pkt., a zespoły Lidera i Śląska Wrocław zgromadziły po 1167 pkt. O kolejności miejsc zdecydowała jedna więcej, strzelana przez Lidera wewnętrzna „10” ( Lider 70 wewnętrznych dziesiątek, a Śląsk 69). Minimalnie przegrany medal przez Paulę, tym razem szczęśliwie wywalczyła drużyna.

Tytuły i medale zdobyte w klasyfikacji drużynowej przez zawodniczki Lidera-Amicus cieszą tym bardziej, że są w tym roku przyznawane przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego po raz pierwszy. Dodatkowym sukcesem jest powołanie Pauli Wrońskiej na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w lipcu w Chorwacji.

Przed zawodnikami Lidera-Amicus kolejny bardzo ważny tydzień. Tym razem zawodnicy będą rywalizować w Bydgoszczy podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski.