W poniedziałek 22 czerwca zakończyły się w Bydgoszczy Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. Bardzo udany start w tych imprezach odnotowali zawodnicy klubu strzeleckiego LOK Lider-Amicus Lębork przywożąc 4 złote i 1 srebrny medal.

Niewątpliwie bohaterką Mistrzostw Polski Juniorów została Paula Wrońska, która wystrzelała 2 tytuły mistrzyni i jeden v-ce mistrzyni Polski. Złote medale Paula zdobyła w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw (676,3 pkt.) wyprzedzając Julitę Rędzia (671,7 pkt.) z Legii Warszawa i Joannę Nowakowską (669,0) z bydgoskiego Zawiszy, oraz w karabinie pneumatycznym (493,4 pkt.). W tej konkurencji drugie miejsce wywalczyła Ewa Flak ze Społem Łódź (492,8 pkt.), a trzecie Rędzia (490,8 pkt.).

Należy podkreślić, że lęborczanka w pneumatyku obroniła tytuł zdobyty rok temu w Zielonej Górze. Srebrny medal zawodniczka Lidera-Amicus zdobyła w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc uzyskując 588 pkt. W tej samej konkurencji Joanna Baran z wynikiem 584 pkt. zajęła miejsce 7 a Marta Gołąbek 33 (551 pkt.).

c
Złoci medaliści - Paula Wrońska i Marek Chmiel

Złoty medal i tytuł mistrza Polski juniorów zdobył również Marek Chmiel, który okazał się najlepszy w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc uzyskując wynik 693,6 pkt. Drugie miejsce zajął Paweł Pietruk Kaliber Białystok (690,2 pkt.) a trzecie Bartosz Jasicki Zawisza Bydgoszcz (689,7 pkt.). Zawodnik Lidera-Amicus wystrzelał jeszcze czwarte miejsce w karabinie dowolnym 3×40 (1222,9 pkt.).

W punktacji drużynowej Lider-Amicus zajął 4 miejsce zdobywając 70 pkt. do współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

Równolegle rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W tej kategorii wiekowej Marta Marcinowska okazała się najlepsza w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw i z wynikiem 669,3 pkt. wyprzedziła Karolinę Kotwica ze Śląska Wrocław (666,0) i Magdalenę Król z Vetrimu Opole (661,0). Tym sposobem zdobyła tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski. Zawodniczka Lidera-Amicus wystrzelała jeszcze 7 miejsce w karabinie pneumatycznym i 8 w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc.

W karabinie dowolny 60 strzałów leżąc Artur Brzeziński zajął miejsce 15 (560 pkt.).